Czegldi Dina Mozsrik Levente

Az MVM Serdülő Országos Bajnokságot 2022. augusztus 3-6. között Debrecenben rendezték meg. Ez a serdülő korosztály és fiatalabbak számára a legrangosabb hazai verseny. A BÁCSVÍZ KVSC egyesületét 6 fő képviselte – Mozsárik Levente, Szűcs Barnabás, Czeglédi Diána, Szilvási-Hazag Aliz, Bali Dorottya és Szabó Nóra. A négynapos viadalon 16 kecskeméti döntős helyezés született.

Mozsárik Levente nyerte meg a csapat legfényesebb érmét, 50 méter gyorson bravúros ezüstöt szerzett. Ezen felül még két alkalommal úszott döntőt és 50 méter pillangón negyedik, 100 méter gyorson hetedik helyen ért célt.

Czeglédi Diána fiatal serdülőként 6 egyéni és 2 váltószámban úszott döntőt. 50 és 100 méter háton bronzérmet szerzett, 100 méter gyorson negyedik, 50 méter gyorson és 200 méter háton hetedik, 200 méter gyorson a B döntőben első helyen végzett. Figyelemre méltó, hogy a verseny egésze alatt 19 alkalommal állt rajtkőre és egy kivétellel minden számban megjavította legjobbját. Jövőre idősebb serdülőként az ideinél is szebb eredményeket érhet el.

Bali Dorottya 50 méter gyorson jutott döntőbe, ahol a nyolcadik helyet szerezte meg.

BÁCSVÍZ KVSC 4x100 méteres mix gyorsváltója - Mozsárik Levente, Szűcs Barnabás, Bali Dorottya, Czeglédi Diána - az ötödik helyen végzett, a 4x100 méteres női vegyesváltó - Czeglédi Diána, Szabó Nóra, Szilvási-Hazag Aliz, Bali Dorottya - pedig a nyolcadik pozíciót érte el.

4 x 100 m mix vlt4 100m ni vegyesvlt

Szilvási-Hazag Aliz három B döntőt úszott és 100 méter mellen második, 200 méter pillangón hatodik, 200 méter mellen második lett.