2020. Lajter Szabolcs ezüst

Budapesten került megrendezésre 2020. november 12 – 15. között a Serdülő-Ifjúsági Országos Bajnokság. Délelőtt a serdülő, délután az ifjúsági korú versenyzők mérték össze tudásukat, időfutamok alapján. A BÁCSVÍZ KVSC 9 fővel, 3 fő ifjúsági és 6 fő serdülő versenyzővel indult a 4 napos versenyen.

Ifjúsági korosztályban Lajter Szabolcsnak 50 méter és 100 méter mellen is sikerült dobogóra állnia. A rövidebb távon ezüstérmet, 100 méteren bronzérmet szerzett. Pontszerző helyen végzett Garajszki Máté, aki 100 méter háton hatodik, 50 méter pillangón hetedik lett. Demjén Bátor is több pontot gyűjtött, 1500 méter gyorson és 400 méter vegyesen hetedikként, 800 méter gyorson nyolcadikként ért célba. Sajnos Mészáros Dániel betegség miatt hiányzott, így a rövidebb gyorsúszó számokban és a férfi váltókban értékes helyezésektől esett el ifjúsági csapatunk.

Serdülő korosztályban rengeteg egyéni csúcsot úsztak versenyzőink. A Vizin-Esquivel DánielMárhoffer Soma, Czeglédi Kenéz, Pajor Franciska, Farkas Janka, Szűcs Balázs alkotta csapatunk többször került közel a pontszerző helyekhez.

Felkészítő edzők: Nagy Zoltán, Bálint Zoltán, Bács Ferenc