Negyedik nap négy kecskeméti érem

A szakvezetés nagy várakozással tekintett az Országos Bajnokság 4. napja elé, hisz ezen a napon rendezték a 200 női hátúszás döntőjét, ahová Burián Kata a legjobb idővel kvalifikálta magát. Kata végül a szintidőtől kissé elmaradva a másodikként ért be. Az Európa Bajnokságon szereplő válogatott tagjaként lesz ismét lehetősége a Riói kvóta megszerzésére.

A versenynap másik kellemetlen történése volt, hogy Földházi Dávid betegség miatt a 100 hátúszás döntőjétől visszalépett.

Ezüstérmet szerzett a 100 női pillangóúszásban Szokol Szonja.

Kellemes meglepetésként bronzérmes lett 200 női hátúszásban Ilyés Laura Vanda, aki még csak serdülő korosztályú versenyző.

A 100 női mellúszás döntőjében Ölvödi Petra a pontszerző 6. helyen végzett.

Az utolsó versenyszám, amely nagy izgalmakat hozott, a BÁCSVÍZ-KVSC 4x100 női vegyes váltó csapata szoros versenyben a 3. helyen ért célba, így bronzérmet szerzett. A váltó tagjai: Burián Kata hát, Ölvödi Petra mell, Szokol Szonja pille, Bogdán Luca gyors.

Összesítésben kilenc érmet szereztek a kecskeméti úszók.

• Bajnok, aranyérmes: 4x100 mix vegyes váltó (Burián, Szokol, Tejes, Földházi)
  • Burián Katalin három ezüstérem (50, 100, 200 hát)