tudositas az cxvii orszagos bajnoksag 2 napjarolFöldházi Dávid olimpiai A-szintet úszott Magyar Bajnok a 4x100 m-es mix vegyesváltó

A Kecskemétiek részéről nagy várakozás előzte meg az Országos Bajnokság második versenynapját, hiszen a női 100 m-es hátúszásban Burián Kata, a férfi 200 m-es hátúszásban pedig Földházi Dávid a legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe.

Lebonyolítási sorrend szerint először a női 100 hát döntőjében úszott Burián Kata, aki Győr Réka (TFSE versenyzője) mögött ezüstérmet szerzett.
Óriási küzdelmet hozott a férfi 200 m hátúszás döntője, melyet Földházi Dávid előtt, hét század másodperccel Balog Gábor nyert, azonban Földházi Dávid is megúszta az olimpiai A-szintidőt (1:58,09). (Balog Gábor már korábban is A-szintidővel rendelkezett.)

Földházi Dávid a versenyt követően boldogan az alábbiakat mondta „Ez volt az a verseny, ahol az idő volt a legfontosabb, és nem érdekel, hogy végül második lettem. Már egy ideje kergetem ezt a szintet, minden nap azzal kelek és fekszem, hogy meglesz. Kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy ma sikerült elérnem, ráadásul egy kimondottan jó, szoros versenyből. Edzőm, Törös Károly folyamatosan mondta, hogy ez bennem van, és amikor a natanyai Európa-bajnokságon sikerült egy kiemelkedőbb szereplés, végül el is hittem neki: az az esemény összekovácsolt minket, ennek köszönhető, hogy beteljesült az álmom, és készülhetek az olimpiára.”

A nap utolsó előtti versenyszámában a 400 méteres mix vegyesváltó számban a kecskeméti úszók „utcahosszal” több, mint három másodperccel verték az egész mezőnyt, és szereztek magyar bajnoki címet. A váltó tagjai indulási sorrendben, úszásnemenként: Burián Kata hát, Tejes Péter mell, Szokol Szonja pillangó, Földházi Dávid gyors.