December 4-5-6-án, Hódmezővásárhelyen tartották az őszi szezon legfontosabb versenyét. A BÁCSVÍZ-KVSC-t 11 versenyző képviselte, akik összesen 77-szer álltak rajtkőre. Úszóink kimagasló eredményeket értek el: a három nap alatt, összesen 29 érmet szereztek.

Mindjárt az első versenyszámban két éremnek is örülhettünk: 50 gyorson Keresztes Mátyás 2. míg Balog Gábor 3. lett. A lányoknál Grécs Vanda a 24. helyen végzett. 100 mellen Bari Andrea 9. lett kicsivel megelőzve a 11. helyezett Grécs Vandát. Tejes Péter hozta a kötelezőt, és fantasztikus egyéni csúccsal nyerte a számot. Hatalmas meglepetésként Keresztes Mátyás 4.-ként ért célba, ami azért is meglepő mivel Matyitól igen messze áll a mellúszás. Szintén egyéni csúcsot döntött Ziegner Bence is, aki 6. lett. A fiatalabb fiúknál Noel Kristóf a kiemelkedő 5. helyet szerezte meg, míg Fenyves Gábor 9. lett. Balog Gábor hatalmas csatában maradt alul a székesfehérvári Nagy Péterrel szemben, ami ezúttal 2. helyet ért 50 háton. Ugyancsak második lett Noel Kristóf is. Budai Lajos és Pongó Anna 5, Beke Máté a 9. helyen csapott célba. A nap igazi csemegéje az utolsó szám, a 200 vegyes volt, ami igen fényesre sikerült: Noel Kristóf igen szép úszása a dobogó második fokára repítette, a pódiumnál Budai Lajos gratulálhatott neki, hiszen ő 3. helyezést ért el. Balog Gábor hatalmas egyéni csúcsot úszott, és begyűjtötte 3. érmét is, ezúttal bronzot. Közvetlen mögötte Tejes Péter végzett. Bari Andrea a 17. lett. A pénteki nap zárásaként a Tejes – Keresztes – Balog - Ziegner felállású 4x100m gyorsváltó, hatalmas csata végén, aranyosan mosolygott. A Budai – Beke – Noel - Fenyves quintett a 2. helyig küzdötte fel magát a fiatalabbak között. Már az első nap eredményeiből is kitűnt, hogy igen jó formában érkeztek úszóink a versenyre, és készülhetünk a sikeres folytatásra.

Bár a második nap egy délelőtti és egy délutáni programra volt felosztva, ez sem zavarta meg versenyzőinket. Már délelőtt 5 érmet szereztünk: 50 mellen Tejes Péter második ként csapott célba, Ziegner Bence 5. lett. Ugyan ebben a számban, korosztályában szintén 5. lett Fenyves Gábor. Lányoknál Grécs Vanda 6. lett, míg Bari Andrea 9. helyen ért célba. A nap második számában 200 háton Balog Gábor könnyed úszással fölényesen nyert, korosztályában Budai Lajos 3. lett, míg Beke Máté a 4. helyet szerezte meg. Sajnos Noel Kristófot szabálytalan forduló miatt kizárták. 100 méter gyorson érdemes kiemelni Keresztes Mátyás elért 49.92 mp-es idejét, aki másodszor törte át az 50 mp-es álomhatárt. Ebben a számban dobogóra álhatott még Tejes Péter is, Balog 14. Pongó Anna 11., míg Grécs Vanda 13. lett.

Az ebéd utáni pihenőből visszatérve a csapat folytathatta megszokott útját a dobogó felé. Bár mindössze két szám és egy váltó volt programon, de annál nagyobb reményekkel szálltunk vízbe. 200 vegyesen Ziegner Bence egy 6. hellyel és szép egyéni csúccsal hangolt a 4x200-as gyorsváltóra. 100 vegyesen lányaink 13. és 17. helyen csaptak célba Vanda-Andi felállásban. Fiaink közül Noel Kristófnak a legfényesebb érmet akasztották a nyakába, és fogadhatta gratulációját a 3. Budai Lajosnak. Beke Máté 11. míg Fenyves Gábor a 23. helyen végzett. Felnőttek között Teji nyakába kerülhetett érem: ezúttal is második lett. Keresztes Matyi ismét lecsúszott a dobogóról, megint 4. lett, míg Gábor a 7. Talán a legkritikusabb váltóban sima Bácsvíz győzelem született. A Keresztes – Balog – Ziegner – Tejes összetételű 4x200-as váltó fölényesen nyert, míg a Budai – Noel – Beke - Fenyves felállású ifjú váltónk a 2. helyen ért célba. Igazi éremesővel fordulhattunk a záró napra, összesen 16 egyéni és négy váltó éremmel a zsebünkben.

A korai kezdés miatt, vasárnap reggel kissé álmosan érkezett meg a csapat az uszodába. Ám a mikulás „szaloncukor esője” sikeresen felrázta a csapatot. A napot a pillés fiúk kezdték. Ismét hamar örülhettünk két éremnek Keresztes Mátyás és Balog Gábor révén. Matyinak ezüstöt, Gábornak pedig bronzérmet akasztott nyakába a mikulás. Tejes Péter 5., Ziegner Bence 11. lett. A fiataloknál Budai Lajos 6., Beke Máté 13.-ként végzett. 200 gyorson Balog Gábor okos versenyzéssel acélos egyéni csúcsot úszott, és a dobogó második fokán foghatott kezet ismét a télapóval. Sajnos Keresztes, és Budai épphogy lemaradtak az éremosztásról, 4.-ek lettek. Itt Beke 9. helyen zárt. 200 mellen ismét bánkódhattunk egy kicsit. Grécs Vanda nagyszerű egyéni csúcsa a 4. helyre volt elég, míg Bari Andrea 12. lett. Ám újból kecskeméti nyakába akaszthatott érmet a télapó: Tejes Péter simán hozta az aranyat, egy igen erős úszással, Ziegner Bence pedig, életében először 2:30 másodperc alatt teljesítette a távot, amivel az 5. helyig jutott. Noel Kristóf, a szekszárdi Csirzó Ádámon kívül még saját magát is meglepte, és örömünnep közepette úszott egészen a 2. helyig, Fenyves 12. lett. A mikulás még két érmet hozott: Balog Gábor könnyedén nyert, Pongó Anna pedig a dobogó második fokára álhatott 100 háton. Budai Lajos megint a 4. leggyorsabbként ékezett a falhoz, Noel 6., Beke pedig 8. lett. 100 pillén egyetlen úszónk Keresztes Mátyás indult. Matyi sajnos lemaradt a dobogóról, igencsak jó úszása a 4. helyre volt elég. Ám a végére nem hagytak kérdést a srácok. Mind a Balog – Tejes – Ziegner - Keresztes, mind a Noel – Fenyves – Beke - Budai összetételű 4x100 méter vegyes staféta elhozta a legfényesebb medáliát. Míg az idősebbek nagy fölénnyel nyertek, addig a fiatalabbaknak szüksége volt Budai „Lujó” hatalmas gyorsúszására, aki hihetetlen időt repesztve hozta be a váltót elsőnek, mégpedig 56.39-et úszva.

A vidék bajnokság nagyszerűen sikerült a csapatnak, sok-sok érem mellett legalább ennyi egyéni csúcs született. Legalább ilyen eredményes folytatás következik, egy hét múlva Békéscsabán!