Hétfőn kezdetét vette Budapesten a margitszigeti Széchy Tamás sportuszodában a 30. úszó Európa-bajnokság. A népes magyar válogatottban egyesületünket a BÁCSVÍZ-KVSC-t két fő képviseli. Balog Gábor 50, 100, 200 m-es hátúszásban, míg Keresztes Mátyás 50, 100, 200 m-es gyorsúszásban állhat majd rajtkőre.

A napi összefoglalók az alábbiak:

2010.08.09. - 1. nap

Az első napon Gábor 100 m-es hátúszásban a délelőtti selejtezőkben egyéni csúcsát megközelítve futamában a második, összesítésben a 27. helyen végzett (56.81). Gratulálunk ezúton is!
A selejtezőkben elért eredmények itt olvashatók.
A délutáni középdöntőkön túl négy számban rendeztek döntőket, melyben három érmet szereztek a magyar sportolók. Kis Gergő 400 m gyorson 3., 400 m női vegyesen Hosszú Katinka 2., míg Jakabos Zsuzsanna 3. helyen ért célban.
A délutáni eredmények itt olvashatók.

2010.08.10. - 2. nap

A második napon Matyi is bemutatkozott az EB-n, 200 m-es gyorsúszásban 1:56.81-es időeredményt ért el, amivel nem jutott be a középdöntőbe (42.). Nála köztudott, hogy ez a táv már egy "kicsit hosszú", neki az 50 és 100 m az, amely jobban fekszik.
A délelőtti eredmények itt olvashatók.
Kedden délután öt döntőt és négy középdöntőt rendeztek a Margitszigeten. Az egyetlen magyar döntős Gyurta Dániel 100 m mellúszásban a 4. helyen végzett.

2010.08.11. - 3. nap

A harmadik napon ismét Gábor "állt rajtkőre", illetve ugrott vízbe az 50 m-es hátúszásban. Bár futamában az első helyen végzett az összesítésben csak a 27. időt úszta, így nem jutott tovább a középdöntőbe.
A szerda délelőtti eredmények itt olvashatók.
Szerdán délután is öt döntőt rendeztek az úszó EB-n, további öt középdöntő mellett. Cseh László a 200 m vegyest megnyerve állhatott a dobogó legfelső fokára, ugyanebben a versenyszámban Verrasztó Dávid a 6. helyen csapott a célba. 100 m női gyorson Verrasztó Evelyn az 5. helyen végzett, mígGyurta Gergely 1500 m gyorson a 7. helyet szerezte meg.

2010.08.12. - 4. nap

Csütörtökön délelőtt ismét Matyi állt rajtkőre, az egyik klasszikus versenyszámban a 100 m-es gyorsúszásban. Legjobb eredményéhez közeli időeredményt ért el, amivel a mezőny második felében végzett.
A csütörtök délelőtti eredmények itt olvashatók.
A délutáni döntők magyar sikereket hoztak, hiszen aranyérmet nyert Hosszú Katinka 200 m vegyesen, Gyurta Gergely 200 m mellen és a 4*200 m női gyorsváltó (Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn). Mindezeken túl Verrasztó Evelyn 200 m vegyes Katinka mögött a második helyet szerezte meg. 200 m mellen Molnár Ákos a 8. helyen csapott a célba.

2010.08.13. - 5. nap

Ez a nap is eljött, pénteken Gábor legerősebb versenyszámában a 200 m-es hátúszásban indult. Az elért eredmény, illetve helyezés bizakodásra adhat okot, hiszen első magyarként a 11. helyen ért célba, így kvalifikálta magát a délutáni középdöntőbe, ahol reméljük javuló teljesítménnyel egészen a döntőig jut.
A péntek délelőtti eredmények itt olvashatók.
Péntek 13 nem hozott szerencsét az úszó EB-n. Gábor bejutott a középdöntőbe, de ott nem tudta megismételni teljesítményét, így az előfutamokban elért idejétől elmaradva a 14. helyen végzett 200 m háton. A további négy középdöntő mellett négy döntő is szerepelt a délutáni programban. 800 m gyorson Kis Gergő a 4., míg Gyurta Gergely a 8. helyen ért célba. Dara Eszter a 100 m pillangón holtversenyben a 6. helyet szerezte meg.

2010.08.14. - 6. nap

Szombati napon Matyi is elérkezett a befejező versenyszámához az 50 m-es gyorsúszáshoz. A népes mezőnyben a 4. futam 1-es pályán úszott, de időeredménye elmaradt a várttól, így Ő is befejezte az EB szereplést.
A szombat délelőtti eredmények itt olvashatók.
A szombat délutáni programban hét döntő és négy középdöntő, valamint egy "szétúszás" került lebonyolításra. 200 m női gyorson Mutina Ágnesbronzérmet szerzett, míg Verrasztó Evelyn az 5. helyen ért célba.

2010.08.15. - 7. nap

Az utolsó napon már nem voltak érintettek a KVSC úszói.
A vasárnap délelőtti eredmények itt olvashatók.
A délutáni döntőkben ismét remekeltek a magyar úszók. 400 m férfi vegyesen Cseh László 1., míg Verrasztó Dávid a 2. helyen ért célba. A 200 m női pillangón is teljes magyar siker született, hiszen Hosszú Katinka végzett az élen és Jakabos Zsuzsanna lett a második.