IMG 6320

Az LXVII. Országos Serdülő Bajnokságot 2023. június 21-24. között Kaposváron rendezték meg. Ez a serdülő korosztály és fiatalabbak számára a legrangosabb hazai verseny.
A BÁCSVÍZ KVSC egyesületét 11 fő képviselte. A négy napos viadalon 7 „B”, valamint 4 „A” döntős helyezés született. Szilvási-Hazag Aliz 200 méter mellen volt a legesélyesebb, az előfutamban és a döntőben is szép egyéni csúcsot úszva csak 2 tizeddel maradt le a dobogóról. B döntőbe jutott továbbá 200 méter vegyesen, 100 méter női mellen, ahol szépen küzdve a harmadik és a negyedik helyen zárt. Bali Dorottya 100 és 50 méter gyorson szintén B döntőt úszhatott, 100 méteren hetedik, 50 méteren hatodik lett. Czeglédi Diána 50 méter gyorson jutott a legjobb nyolc közé, majd az esti finálékban hatodikként zárt. B döntőben szerepelt továbbá 50 méter háton,100 méter, valamint 200 méter gyorson. A BÁCSVÍZ KVSC női 4x100 méteres és 4x200 méteres gyorsváltói Szilvási-Hazag Aliz, Czeglédi Diána, Bali Dorottya és a még gyermek korosztályba tartozó Mohay Jankával az értékes ötödik helyet szerezte meg. A versenyen indult és szép egyéni csúcsokat teljesített még: Szalontai Roland, Pintér Csaba, Osztényi Dániel, Tarsoly Zsolt, Gajári Márk, Kovács Tamás, Kaczkó Lili. Nagy Zoltán vezetőedző az alábbiak szerint értékelte az elért eredményeket:

A felkészülés során úgy érzem mindent igyekeztünk a bajnokság sikerességének érdekében megteremteni. Közben adódtak kisebb-nagyobb nehézségeink, de összességében nem lehetett panaszunk. Ezzel együtt a tavalyi bajnokság és az őszi rövidpályás bajnokság eredményeit tekintve bizakodóak lehettünk. Azonban ki kell mondanunk, hogy ezen a bajnokságon az elvárhatónál gyengébben teljesített a csapatunk. Erőn felül próbáltuk a körülményeket a magunk előnyére kovácsolni, ezzel segítve úgy fizikálisan, mint mentálisan is jó helyzetbe hozni sportolóinkat. Ez utóbbi láthatóan nem sikerült jól. Hiába vannak jó fizikális adottságok és feltételeink, ha fejben nem vagyunk képesek harcosként viselkedni amikor kellene, ezt a serdülő mezőny rögtön megbünteti. A verseny végén sajnos csak két fontos adat szerepel a jegyzőkönyvben, a neved és az elért eredmény. A gyermek korosztályú indulóknak még egy hónap van hátra a bajnokságig, ők az elvártnak megfelelően teljesítettek, illetve, ha volt hiba azon még tudunk csiszolni. A serdülőknek viszont ez volt a szezon fő versenye. Jövőre az ifjúsági mezőny ismét komoly kihívás elé állít majd mindenkit. Addigra újra kell gondolni mindenkinek a céljait és az odáig vezető utat és az idei év tanulsága az, hogy az út minősége csak egy tényező a sikeresség tekintetében.”