23 FOB

2023. április 19-22. között rendezték meg a CXXV. Felnőtt Úszó Országos Bajnokságot a kaposvári Csík Ferenc Sportuszodában. A BÁCSVÍZ KVSC két felnőtt és öt utánpótlás korú versenyzővel indult Magyarország legrangosabb úszóversenyén.

Nagy Zoltán, a BÁCSVÍZ KVSC vezetőedzője a következőképpen értékelte az eredményeket:
Bár időeredmények tekintetében lehet bennünk némi hiányérzet, a helyezéseket tekintve szép előrelépést tudhat magáénak a BÁCSVÍZ KVSC. 2022-ben mindösszesen egy „A” döntős helyezést tudtunk szerezni, idén már összesen négyszer kerültek versenyzőink a legjobb nyolc közé. Külön ki kell emelnem, hogy Magyarország legrangosabb mezőnye gyűlt össze, ahol a döntőkben számos olimpiai szintidő is született. Ebben az erős mezőnyben Garajszki Máté kétszer úszta be magát a legjobb nyolc közé, ahol hetedik és egy nyolcadik helyen zárt. Két mixváltónk is hetedik lett, ami külön dicséret, hiszen az egyikben két, a másikban három utánpótlás versenyző szerepelt. Mozsárik Levente 100 méteres mix gyorsváltóban, első csapattagként úszott 51,95-ös ideje kiváló eredmény, különösen annak fényében, hogy korábbi kiválóságunk Mészáros Dániel sem tudott ennyi idősen 52 alatt a felkészülés ezen szakaszában. Szilvási-Hazag Aliz első Felnőtt Bajnokságán „B” döntőt úszott 200 méter mell, mely kiváló eredmény. Czeglédi Diána elmúlt három hónapja nem volt akadálymentes, ennek ellenére 200 méter háton ismét ott volt a legjobb 16 között. Demjén Bátor a mix vegyesváltó tagjaként szerzett értékes pontokat, Bali Dorottya a váltókban és a rövidebb gyorsúszó számokban, Mohay Janka a hosszabb gyorsúszó távokon úszott szép egyéni csúcsokat.