XXXVI BCSVZ csapatkp

A BÁCSVÍZ KVSC és a Kecskeméti Fürdő közös rendezésében került sor a XXXVI. BÁCSVÍZ KUPA úszóversenyre a hétvégén, melyen 41 egyesület csaknem 700 versenyzője 3294 alkalommal állt rajtkőre. A BÁCSVÍZ KVSC egyesülete 35 sportolóval nevezett a megmérettetésre.

IMG 3318IMG 3257

A verseny színvonalát emelte, hogy rajtkőre állt Cseh László többszörös olimpiai ezüstérmes, világbajnok és sokszoros Európa-bajnok úszó, valamint a 200 méteres hátúszás 2018-as Európa-bajnoki bronzérmes úszónője, Burián Katalin, aki – lévén, hogy korábban a BÁCSVÍZ KVSC színeiben versenyzett – visszatért egykori sikerei helyszínére.

A csapatverseny győztese az BVSC-Zugló lett, a dobogó második fokára a UTE, míg a harmadikra a Bohóchal egyesülete állhatott fel. A BÁCSVÍZ KVSC a negyedik helyen végzett. A hazai csapat eredményei: