bacsviz kvsc csapatkep

A IX. Aranyhomok Kupa Nemzetközi Úszóversenynek adott helyszínt a Kecskeméti Fürdő a hétvégén, ahol 34 hazai és határon túli egyesület 535 versenyzője rajtolt el és csapott a célba.

A csapatok pontversenyét és így az Aranyhomok vándorkupát a Kőbánya Sport Club csapata vihette haza otthonába 563 pontot elérve, míg a második helyen a hazai BÁCSVÍZ KVSC végzett 560 ponttal, a dobogó harmadik fokára az FTC állhatott 375 ponttal.

Az egyéni versenyszámokban a BÁCSVÍZ KVSC versenyzői összesen 51 dobogós helyezést - 18 arany, 16 ezüst és 17 bronzérmet - szereztek. 194 alkalommal ugrottak a medencébe és közel felében egyéni csúcsot úsztak.

Az egyéni pontversenyben, a 10 éves lányok korosztályában a legmagasabb LEN pontszámot Mohay Janka (jobbra) érte el, 11 éves lányoknál Kiss-Pauditz Aliz (balra), így ők ketten hazavihették a korosztály legjobbjainak járó kupákat.