2010. február 20-án került Kecskeméten megrendezésre az uszonyos és búvárúszó diákolimpia országos döntője, ahol a BÁCSVÍZ-KVSC 25 sportolóval képviseltette magát.
A versenyt követően Juhos Gergely az uszonyosúszók vezető edzője foglalta össze, értékelte a versenyt.

Személy szerint nagyon örültem ennek a létszámnak, talán a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején volt utoljára ekkora csapat uszonyos versenyen. Külön öröm, hogy ennyi érmet sikerült nyerni, köszönet érte az úszó szakosztálynak és Lipták Évinek, akik a dobogós helyezések javát szolgáltatták.

Ami számomra üröm az örömben, hogy az elmúlt pár év után nem sikerült bajnoki címet szereznie kecskeméti versenyzőnek, mondjuk ebben közre játszott az is, hogy Kanizsai Lilla (aki tavaly nyert 50m búvárúszásban) idén korosztályt váltott, ráadásul kezdődő tüdőgyulladással másfél hétig volt kénytelen az edzéseket mellőzni. Azért így is 1 ezüst és két bronzérmet szerzett, tehát nem lehetek elégedetlen.

Ami a fiatalabbakat illeti, valami végre elindult… Látszik, hogy végre van akarat is a munka mögött és az, hogy többen is ugyanabban a korcsoportban indulnak, egészséges versengést eredményez egymás között is. Összességében szinte mindenki javított eddigi időeredményeihez képest és ez jelzi, hogy jó munkát végeznek.

Külön szeretnék kitérni az úszó és az uszonyos szakosztály együttműködésére: úgy látom, hogy a hiányzó kommunikáció is kialakult a két szakosztály között, ez nagyban elősegíti a hatékonyabb együttműködést és remélem, még sok korosztályos versenyen tudunk elérni hasonlóan jó eredményeket együtt.